هیچ دستگاه دولتی نمی‌تواند مرکز داده راه‌اندازی کند!

هیچ دستگاه دولتی نمی‌تواند مرکز داده راه‌اندازی کند!

وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات از تمامی دستگاه‌های دولتی درخواست کرده است خودشان اقدام به راه‌اندازی مرکزداده نکنند و در صورت نیاز به مرکزداده جدید، از بخش خصوصی کمک بگیرند. این ابلاغیه در راستای تقویت بخش خصوصی و واگذاری تمامی بازار مرکزداده به شرکت‌های فعال خصوصی بازار است.

ناصرعلی سعادت؛ رئیس سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور در همایش توسعه بخش ICT صحبت‌های مختلفی را مطرج کردند که از جمله روی واگذاری بازار مراکزداده به بخش خصوصی تاکید کردند. سعادت یادآور شد طی جلساتی که در دو سال آخر میان سازمان و وزارت ارتباطات برگزار شده است؛ قرار بر این شده برای دستگاه‌های دولتی در راه‌اندازی مراکز داده مجوز جدیدی صادر نشود. سعادت گفت قرار است شرکت‌های رتبه‌بندی شوند و براساس رتبه، مشوق‌های مختلف مانند تخفیف اینترنت، برق و غیره شامل حال‌شان شود.

رئیس سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کل کشور از وزیر ارتباطات خواست ورود تمامی دستگاه‌های دولتی به حوزه مراکزداده ممنوع شود. وزیر ارتباطات در همین نشست هم‌اندیشی ICT اعلام کرد این موضوع انجام شده است و هیچ دستگاه دولتی حق ورود به حوزه راه‌اندازی مرکزداده را ندارد.

همچنین، سعادت درخواست کرد اگر تا کنون بخش دولتی مرکزداده‌ای راه‌اندازی کرده است، به بخش خصوصی واگذار شود تا این بازار به طور کامل در اختیار بخش خصوصی باشد.

منبع: shabakeh

اشتراك گذاری نوشته

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *