ظرفیت پهنای باند ایران به ۶۴۳ گیگابیت بر ثانیه رسید

ظرفیت پهنای باند ایران به ۶۴۳ گیگابیت بر ثانیه رسید

در حالی که آمار نشان می‌دهد ظرفیت پهنای باند کشور تا پایان خردادماه جاری 564 گیگابیت بر ثانیه بوده، اما گزارش سه ماهه دوم سال 95 دفتر بررسی‌های فنی اقتصادی معاونت برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی وزارت ارتباطات نشان می‌دهد که این میزان تا پایان شهریورماه به 643 گیگابیت بر ثانیه رسیده است.

طبق گزارش منتشر شده، تا پایان شهریورماه ۵۹ هزار و ۷۷۳ کیلومتر فیبرنورری بین شهرهای کشور نصب شده است. این درحالی است که آخرین آمار مربوط به پایان خردادماه، از وجود ۵۷ هزار کیلومتر فیبرنوری حکایت داشت. درهمین حال ظرفیت پهنای باند اینترنت بین‌الملل به ۶۴۳ گیگابیت برثانیه رسیده که این ظرفیت تا پایان خردادماه، ۵۶۴ گیگابیت بر ثانیه گزارش شده بود.

آمارهای منتشر شده نشان می‌دهد که ظرفیت شبکه اینترنت داخلی (IP داخلی) به ۴ هزار گیگابیت بر ثانیه افزایش یافته و ظرفیت مسافت شبکه انتقال ارتباطات کشور نیز ۱۳ میلیون و ۳۲۷ هزار گیگابیت بر کیلومتر برآورد می شود.

طبق این بررسی‌ها، میزان دسترسی در مدت اندازه‌گیری در شبکه انتقال ۹۹.۹۶ درصد و میزان دسترسی در مدت اندازه‌گیری در شبکه ارتباطات داده ۹۹.۱۴ درصد اعلام شده است. تا پایان نیمه نخست امسال، ۲۵ درصد سامانه مدیریت امنیت اطلاعات در فاز ۴ (ISMS ) استقرار یافته و میانگین تاخیر در ارسال بسته‌های اینترنتی در شبکه ارتباطات داخلی کشور ۱۱.۹۲ میلی ثانیه است. براین اساس میزان ترانزیت ارتباطات بین‌الملل نیز ۳۶۰۰ لینک STM1 برآورد می‌شود. شایان ذکر است هر لینک STM1 به میزان ۱۵۵ مگابیت برثانیه ظرفیت دارد.

 

اشتراك گذاری نوشته

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *