خدمات

  مجازی سازی

 

Virtualization یا به اصلاح مجازی‌سازی تکنولوژی است که بوسیله آن می توان اجرای همزمان دو یا چند سیستم عامل بر روی یک سرور را داشته باشیم به نحوی که باعث بهره وری در هزینه های سخت افزار و نرم افزار و همچنین استفاده بهینه از تمامی منابع سیستمی می باشد.

 

  مزایای کلی استفاده از مجازی سازی

 

 • بهره وری هر چه بیشتر از سخت افزار و کاهش هزینه ها
 • مدیریت بهتر و آسانتر سرورها و سرویس ها و کاهش هزینه های مدیریتی
 • استفاده هر چه بهتر از فضای موجود در Data Center و کاهش هزینه های آن
 • پشتیبان گیری و بازیابی سرورها در حداقل زمان ممکن ( isaster Recovery And Backup )
 • کاهش مصرف برق موجود در Data center که در شرایط کنونی حائز اهمیت بسیاری می باشد
 • در محیط های آموزشگاهی می توان با ایجاد ساخت چند ماشین مجازی به صورت بسیار مقرون به صرفه یک محیط آزمایشگاهی ایجاد نمود

 

  خدمات قابل ارائه در حوزه مجازی سازی

 

 • شناخت، تحلیل و آنالیز شرایط موجود و انجام محاسبات تحلیلی لازم جهت مهاجرت به محیط ها ی مجازی
 • طراحی زیرساخت مجازی مبتنی بر راهکارهای شرکت Vmware و نیز راهکار های متن باز بر اساس مدل Service Oriented Datacenter
 • اجرای پروژه های مجازی سازی شامل زیرساخت کلاستر Vmware با استفاده از تکنولوژی های پیش رفته HA,FT,DRS,Vmotion
 • مهاجرت از محیط فیزیکی یا مجازی کنونی به محیط مجازی با حداقل ایجاد اختلال برای سرویس های در حال ارائه
 • ارائه راهکار های Disaster Recovery با استفاده از امکانات Vmware SRM
 • ارائه راهکار های بهینه پشتیبان گیری از محیط های مجازی
 • ارائه راهکارهای بهینه مانیتورینگ زیرساخت مجازی
 • ارائه راهکار های Consolidation

  پشتیبانی شبکه های بانکی

 

بانک به عنوان مهمترین و اصلی ترین زیرساخت اقتصادی کشور نقشی حیاتی در رشد و توسعه را دارا میباشد و زیرساختهای IT و تکنولوژی هر بانک در راه رشد و توسعه از الویت بسیار بالایی برخوردار میباشد.

تجهیزات IT  بانکها شامل کامپیوترهای داخل شعب و ادارات , انواع چاپگرهای سوزنی و لیزری و چاپگرهای چاپ چک و دفترچه ,  سرورها و سوییچها و تجهیزات مخابراتی از قبیل مودم ها و روترها و خودپردازها میباشد.

نظر به گستردگی و تنوع تجهیزات IT  بانکها , فرآیند نگهداری و به روز رسانی و تعمیرات و پشتیبانی از دغدغه های اصلی مدیران بانکی میباشد.

شرکت فاوا افزار با تکیه بر دانش و تجربه 15 ساله ی  مدیران ارشد خود در زمینه پشتیبانی شبکه های بانکی اقدام به راه اندازی واحد پشتیبانی شبکه های بانکی نموده است .

تواناییهای شرکت فاوا افزار در ارائه خدمات پشتیبانی بانکی مبتنی بر شناخت دقیق زیرساخت های بانکی کشور و راه کارهای فنی آن و چرخه تامین تجهیزات شبکه های بانکی میباشد.

همکاری نزدیک و مستمر با بانکهای شهر , سپه , تجارت , ملت , رسالت , سینا و مسکن بخشی از افتخارات و دستاوردهای شرکت فاوا افزار میباشد.

  پشتیبانی شبکه های غیربانکی و طراحی مراکز داده

 

امروزه شبکه های کامپیوتری با هدف سرعت بخشیدن به عملیات روزانه کاری  و اشتراک گذاری منابع و صرفه جویی در هزینه ها نقش بسیار برجسته ای در کلیه صنایع و مشاغل اعم از کوچک و بزرگ ایفا میکنند.

تعمیر و نگهداری شبکه های کامپیوتری شامل بروزرسانی و ارتقا سخت افزاری و نرم افزاری و تامین امنیت میباشد .

شرکت فاوا افزار با طراحی و توسعه تیم فنی و مهندسی خود و با استفاده از محصولات نرم افزاری و سخت افزاری شرکتهای بزرگی چون Microsoft , Cisco , HP , VMware و Mikrotik و عقد قراردادهای تعمیر و نگهداری بصورت سالیانه نقش بسزایی در تامین نیازهای شرکتها و سازمانهای دواتی و غیر دولتی ایفا مینماید.

 

 

  مرکز داده یا Data Center

 

مرکز داده (Data Center) به مجموعه‌ای از سرویس گرها، زیرساخت‌های ارتباطی/امنیتی و تجهیزات الکترونیکی گفته می‌شود که برای ارایه، نگهداری و پشتیبانی از سرویس‌های تحت شبکه (اینترنت/اینترانت/اکسترانت) بکار گماشته می‌شوند. سازمان‌ها، شرکت‌ها، و افراد می‌توانند با به کارگیری سرویس‌های ارایه شده از طرف مرکز داده وب‌گاه‌ها، اطلاعات و سرویس‌های مبنتی بر شبکه خود را بر روی اینترنت (اینترانت/اکسترانت) راه‌اندازی کنند. مرکز داده، بسته به نوع کاربردی که برای آن تعریف شده است، می‌تواند به عنوان یک مرکز پردازشی، مرکز ذخیره داده، مرکز جمع آوری داده و یا تمامی این موارد عمل کند. مراکز داده بسیار عظیم و متنوعی در سرتاسر شبکه جهانی اینترنت در حال سرویس دهی هستند که برخی از این مراکز استفاده تجاری محدود درون سازمانی دارند و برخی دیگر در اینترنت به صورت تجاری و یا عمومی قابل استفاده هستند.